UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

‚Darmowe’ piwko na stadionie?

20130315-110631.jpg
Czasem zamiast najbardziej wymagających zagrań marketingowych i niezależnie od wyników drużyny, właściciele klubów (a szczególnie tych mniej popularnych, gdzie trybuny nie zawsze wypełnione są po brzegi) muszą spróbować czymś zachęcić kibiców do przybycia na stadion.

Nikt tego naukowo nie udowodnił, ale chyba każdy mężczyzna wie doskonale, że piwko i meczyk to połączenie idealne. Tak się przyjęło, że nieważne czy samemu, czy w gronie znajomych – z browcem w ręku jakoś przyjemniej się ogląda. Angielski klub Middlesbrough (a w Anglii to dopiero piwa się rozlewa! Wiem co mówię – za barem w UK pracowałem) wie doskonale czym przyciągnąć kibiców – dla wszystkich posiadaczy rocznego karnetu – piwko gratis.

„Dorośli i osoby powyżej 65 roku życia posiadające roczne karnety w sezonie 2013/2014 będą uprawnione do odebrania darmowego napoju na każdym spotkaniu, a oferta obejmuje piwo, lagery, wino, napoje bezalkoholowe i ciepłe napoje.

Klub chciałby w ten sposób nagrodzić swoich kibiców za ich ciągłe wsparcie i ma nadzieję, że fani odbiorą ten gest jako dowód, że ich doceniamy.”

Nie jest to zdecydowanie zagrywka marketingowa największych lotów. A może wcale nie ma być zagrywką marketingową, a faktycznie nagrodą dla wiernych fanów? I może wydając te kilkaset funtów niekoniecznie będzie brało się to pod uwagę . No ale sami powiedzcie – jak już i tak mielibyście kupić roczny karnet, to nie fajnie byłoby się napić darmowego piwka na każdym spotkaniu?

Przytoczę jeszcze słowa redaktora DirtyTackle – wszystko fajnie, ale można by to pociągnąć o krok dalej. Darmowe piwo dla każdego posiadacza karnetu w razie wygranej, siedem darmowych piw w razie porażki :)