UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Chelsea może wygrać dwie ligi w tym sezonie. Tak jakby

Chelsea to dość dziwna drużyna. Jeszcze kilka lat temu mówiło się o nich jako o zespole dziadków, gdzie piłkarze 30+ byli głównymi elementami składu. Teraz sytuacja się całkowicie zmieniła.

„The Blues” mają solidnych młodych grajków w pierwszym zespole. Oscar, Hazard czy De Bruyne to tylko niektórzy z nich. Do tego dochodzą wypożyczenia, jak choćby niesamowity Lukaku, który jest według mnie jednym z najlepszych piłkarzy Premier League, lub Thibaut Courtois, który może w następnym sezonie zastąpić Cecha. Ale najwięcej wypożyczonych ma holenderski klub Vitesse: Lucas Piazon, Sam Hutchinson, Christian Atsu, Gael Kakuta, Patrick van Aanholt i Cristian Cuevas – oni wszyscy trafili do drużyny i jak na razie radzą sobie wybornie.

Piazon

Zespół wygląda na niezwykle zgrany, a podstawowymi graczami są właśnie ci z Chelsea. Obecnie są na szczycie tabeli, wyprzedzają Ajax i mogą zrobić sporą niespodziankę wygrywając ligę, choć rzecz jasna do końca zostało jeszcze kilka miesięcy.

W ostatniej kolejce wygrali 3:0 z Go Ahead Eagles i kto lubi oglądać urywki taktyczne itd. (które z pozoru mogą wydawać się nudne) to zapraszam do obejrzenia filmiku poniżej:

Kilkanaście miesięcy temu miałem okazję zobaczyć półfinał młodzieżowego FA Cup między Chelsea a Manchesterem United. Z tego co pamiętam jedyną bramkę strzelił Piazon, ale ogólnie gra „The Blues” imponowała i wtedy zdałem sobie sprawę, że klub, który z pozoru lubi wydawać grubą kasę na wyszkolonych piłkarzy, tak naprawdę ma bardzo solidną młodzieżówkę.

Nieistotne, czy Chelsea się lubi czy nie, trzeba przyznać, że ich młodzież wygląda w tym momencie bardzo solidnie. Nie tylko ci z Vitesse, ale także ci na innych wypożyczaniach, oraz obecni piłkarze pierwszego zespołu. Warto zwrócić na nich wszystkich większą uwagę.