UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Po meczu Manchester City vs. Chelsea – Krótka refleksja #1

Ivanović
Jakieś 10 minut temu zakończył się najciekawszy mecz tej kolejki Premier League, czyli rzecz jasna Manchester City vs. Chelsea. Wieczorna pora, napięta atmosfera, a walka nie o byle co, bo przecież starcie tych dwóch drużyn to prawie bezpośrednia walka o tytuł. Kto więc był lepszy?

Na początku miałem wrażenie, że City jest lepiej przygotowane. Jedna stuprocentowa sytuacja, przy której zabrakło kilku centymetrów Toure, agresywna, pewna gra. Później mecz się nieco wyrównał i wystarczyła lekko przypadkowa piłka do Ivanovicia, żeby to „The Blues” wyszli na prowadzenie.

Druga połowa to mizerne próby drużyny z Manchesteru. Niby były, ale jakieś takie niemrawe. Za to Chelsea kilka razy mogła żądło mocno wbić – strzał Maticia majstersztyk. Spojenie uratowało. Zresztą – poprzeczkę i słupek piłkarze Mourinho też dzisiaj zaliczyli.

Końcowy wniosek? Chelsea może miała trochę szczęścia w pierwszej połowie, ale w drugie piłkarze udowodnili, że dziś wygrała lepsza drużyna. Tak czy owak – według mnie to właśnie Londyńczycy i City zajmą dwa pierwsze miejsca, bo Arsenal nie da rady utrzymać pozycji.