UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Ciekawa sytuacja Blackpool, które ma tylko 8 graczy

BlackpoolWiększość klubów rozpoczęła już przedsezonowe treningi mimo wciąż trwających mistrzostw. Niektóre z nich lada moment zaczynają nawet przedsezonowe sparingi. Ale wygląda na to, że jeden z angielskich klubów nie jest w ogóle na to gotowy.

Blackpool w tym momencie ma tylko 8 graczy drużyny seniorskiej dostępnych do gry. Po poprzednim sezonie odeszło aż 17 piłkarzy i jak na razie nie wygląda to za ciekawie. Tym bardziej, że i oni mają swój pierwszy sparing 26 lipca.

Powiem szczerze, że nie przypominam sobie nigdy podobnej sytuacji, a przecież to drużyna Championship, a nie zespół jakiejś małej lokalnej ligi. Niedawno zatrudniony został nowy manager, José Riga, ale sprowadził jak na razie tylko jednego piłkarza. W dodatku na tę chwilę media milczą w sprawie prowadzonych rozmów i w najbliższych dniach raczej do transferów nie dojdzie.

Prezes Karl Oyston zapewnia, że starają się robić co w ich mocy by tę sytuację naprawić bo zdają sobie sprawę z czasu jaki im pozostał, ale efektów póki co brak.

Wytłumaczenie można by znaleźć w problemach finansowych, ale o tych też szczególnie nie słychać. Na pewno kasy brakuje (jak wszędzie w drużynach niższych lig), ale nic nie było mowy o kryzysie.

Ciekawa sytuacja i zobaczymy jak będzie rozwiązana. W najbliższym czasie Blackpool będzie musiało ratować się młodzikami, ale na dłuższą metę to raczej nie zaowocuje utrzymaniem się w lidze, a to na pewno cel na przyszły sezon. Póki co trening drużyny seniorskiej wygląda bardzo komicznie:
tweet

To jest właśnie cały skład :-)