UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Genialny na boisku, rozrabiaka poza nim – kontrowersyjna postać Ravela Morrisona

Sir Alex Ferguson rzekomo kiedyś powiedział do Rio Ferdinanda, że Ravel Morrison to największy piłkarski talent jaki kiedykolwiek widział. Dziś ten chłopak jest także jednym z największych rozrabiaków w brytyjskiej piłce.

ravel 1

21-latek został dwukrotnie oskarżony o napaść – na swoją ex i jej matkę. Sąd usłyszał, że Anglik groził dziewczynie, że ją zabije, a także wyleje na nią kwas żrący. Dręczył ją przez cztery lata i używał różnych argumentów, jak choćby wysadzenie domu.

Powód? W sumie nie do końca znany. Ale wszystkie oskarżenia wyszły na jaw, gdy były gracz Manchesteru United zaatakował i uderzył ex i jej 39-letnią matkę. Został aresztowany i wyszedł za kaucją.

Werdykt sądu zakazuje jakichkolwiek kontaktów z oskarżycielami, zjawiania się w ich dzielnicy a także w dzielnicy Greater Manchester, za wyjątkiem meczów i wezwań sądowych.

AH TEN RAVEL

Swoją buntowniczą osobowość pokazał też ubierając się do sądu w raczej luźny sposób – zamiast garnituru jak wszyscy na sali, założył koszulę w czarno-białą kratkę, czarne spodnie i trampki. Gdy został zwolniony, wracał… Truchcikiem.

PANews+BT_P-528d98cb-1172-4d32-84ee-27c0708d57ac_I1

Już wcześniej mówiło się o jego ciężkim charakterze. Potrafił wszczynać bójki z kolegami z drużyny, czy wprost powiedzieć trenerowi co o nim myśli. Nikt nie mógł go okiełznać. Rzucał telefonami, kradł, negatywnie wpływał na atmosferę w drużynie.

Jeśli ktoś taki jak Ferguson twierdzi, że to największy talent jaki widział, a Rio Ferdinand śmiało na wizji mówi, że płaciłby aby oglądać jego treningi – niewątpliwie coś jest na rzeczy. I choć wielu kibiców wciąż mało słyszało o Morrisonie, kto angielską piłkę ogląda, na pewno niejednokrotnie zwrócił na niego uwagę.

Ostatecznie z Manchesteru odszedł do West Hamu w styczniu 2012 roku za zaledwie 650 tys. funtów, bo „nie potrafił udowodnić, że uczy się na błędach”. Trener Młotów Sam Allardyce wysyłał go na wypożyczenia do Birmingham i QPR. I tak jego kariera kręci się w niejednostajnym tempie…

ravel 3

Brytyjskie media zadają pytanie – co dalej? Jak potoczy się jego kariera? Jak to wszystko wpłynie na jego grę? Wszyscy ubolewają, że tak wielki talent może zmarnować się przez zwykłą głupotę i nieokrzesany charakter.

No bo czy jest ktoś, kto może mu pomóc? Ferguson przez lata dawał sobie radę z niejednym buntownikiem, ale Morrison okazał się być nie do opanowania i choć nie chciał, zdecydował, że tak będzie dla Manchesteru lepiej.

Media i ludzie lubią rozrabiaków. Lubimy barwną postać Balotellego, a kiedyś na ustach wszystkich przez swoje zachowanie na boisku i poza nim był choćby legendarny Cantona. Umiejętności piłkarskie jednak nigdy nie zrekompensują głupiego zachowania poza nim. Wszystko jest fajne do pewnego momentu, ale Morrison ewidentnie przesadził.

W tej chwili jest w Anglii postacią budzącą mieszane emocje. Wciąż wielkim talentem i nadzieją, ale także chłopakiem, któremu niewiele trzeba, aby wybuchnąć i zrobić coś idiotycznego. Ravel Morrison stał się czarną owcą młodej generacji piłkarskiej Anglików i choć każdy chciałby widzieć w nim przyszłość, coraz więcej osób zaczyna w niego wątpić.

Tak czy inaczej – mam wrażenie, że jeszcze wiele razy będzie o nim głośno. I choć sam w to wątpię – mam nadzieję, że tylko z czysto piłkarskich powodów.