UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Di Maria wspiera i promuje akcję związaną z pomocą dla wcześniaków

Mam wrażenie, że wsparcie dla wcześniaków jest w ostatnich latach nieco mniej medialnym tematem niż pomoc dla ogólnie dzieci, starszych osób, chorych na rakach i tak dalej. Może nie mam racji, ale wydaje mi się, że jakoś mniej się o tym słyszy w porównaniu z innymi schorzeniami i niefortunnościami losu. Jednym z piłkarzy, którzy jednak postanowili wspierać akcję organizacji UNICEF jest Angel Di Maria, którego córka ciężko walczyła o życie, gdy urodziła się 3 miesiące przed terminem.

„Córka nauczyła mnie co to ból, ale także jak go zwalczać, by stać się silniejszym. Wszystko czego mnie nauczyła wpływa też na moją grę na boisku.”

„Spędziliśmy ponad dwa miesiące w szpitalu, zawsze z tymi samymi rodzicami. Ból jednoczy ludzi. Powoduje, że jesteś silniejszy i mieliśmy silne powiązania z tamtymi rodzicami. Nie było łatwo, ale trzeba było walczyć.”

IMG_0015.PNG

To część wypowiedzi piłkarza, który wspiera akcję wraz z żoną. No i córeczką, która także jest na oficjalnym posterze UNICEFu.

Świetnie, że Di Maria dołączył i ze swoim medialnym nazwiskiem wspiera akcje i stara się zwiększać świadomość o ryzyku. Każda pomoc jest przecież zawsze dobra.