UWAGA! Blog w trakcie przebudowy i modyfikacji, nie będzie tymczasowo aktualizowany. Wróci cały i żywy wkrótce
  • Loga klubów Premier League w innych barwach – ciekawy eksperyment

Chciałbyś mieć pracę związaną z piłką nożną? To może ci się przydać – sprawdź

CertyfikatWiem, że sporo osób odwiedzających tego bloga to młodzi miłośnicy piłki, którzy w przyszłości chcieliby mieć pracę powiązaną z tym sportem. No to dzisiaj coś specjalnie dla was, a warunek jest niestety jeden – angielski na dość wysokim poziomie.

University of Edinburgh daje możliwość skończenia kursu online kompletnie za darmo i uwierzcie mi – taki certyfikat jest genialnym dodatkiem do CV i zazwyczaj kosztuje kupę szmalu. A teraz jest za friko.

Kurs bada historię futbolu, psychologię, zależności społeczne, międzynarodowe organizacje i dużo więcej. Trwa 6 tygodni, po których możemy zamówić oficjalny certyfikat na papierze, za nieco ponad 20 funtów, czyli około 100 złotych (opcjonalnie).

Każdy tydzień to inny temat – mamy masę przydatnych informacji, historii, filmików od wykładowców. Są też quizy sprawdzające wiedzę, no i na koniec test od którego zależy to, czy uda nam się certyfikat osiągnąć.

Aktualnie zaczyna się trzeci tydzień, ale przez minimum kilka dni będzie można jeszcze dołączać, więc jeśli czytasz ten tekst później – nie martw się, prawdopodobnie jeszcze nic straconego. Sam się zapisałem i jest ciekawie, ale tak jak wspomniałem wcześniej – kiedyś ten papierek może wam pomóc w znalezieniu pracy, a wkładu wcale dużo nie ma. Fajnie mieć chyba certyfikat z brytyjskiej uczelni, nie?

Rejestracja tutaj: https://www.futurelearn.com/courses/football
Swoją drogą genialna strona – można więcej darmowych kursów na niej znaleźć, ale z tego co przeglądałem raczej są powiązane z biologią/astronomią/chemią itp. Mało dla humanistów.

Aha, i na koniec chciałbym zaznaczyć, że to nie jest reklama kursu, nikt mi za to nie płaci. To po prostu fajna okazja dla was wszystkich i chciałem się nią podzielić – korzystajcie, bo takich akcji za darmo wiele nie ma :)